Άνοιξε η αυλαία του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών με τα παιχνίδια της Α΄ Φάσης (1η αγωνιστική) όπου συμμετέχουν οι ομάδες από την National League 1 και National League 2.
Η ομάδα του Πρωτέα Βούλας ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις με το δεξί παίρνοντας τη νίκη ενάντια στον Πανελλήνιο και ταυτόχρονα την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών.
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
![🏀](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb8/1/16/1f3c0.png)
![🆚](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td1/1/16/1f19a.png)
![⏲️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t36/1/16/23f2.png)
![](https://ilovevouliagmeni.gr/wp-content/uploads/2023/09/378827506_794094252715429_4687288135752513021_n.jpg)
![⛹️♂️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1/16/26f9_200d_2642.png)
Πανελλήνιος (Οικονομάκης): Παπαδόπουλος 18 (2), Μαργέλης, Γεωργιάδης 3, Καπινιάρης 6, Βαλιώτης 4, Νάκης 8, Τσέλιος 3 (1), Νιβολιανίτης 2, Καλημέρης 10, Μιχάλης 3 (1), Κατιάκος.
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)